niedziela, 22 maja 2011

Nuda

W TVN24 przenudne ględzenie o burzach i wulkanie, który chyba z nudów, wybuchł na Islandii.Oglądałem wulkan, kulkę gradową i wysłuchałem rad, co należy robić w trakcie burzy, a co gdy burzy nie ma. W skrócie wygląda to tak, że od burzy należy się odsunąć na bezpieczną odległość, albo burzę sfotografować i swoje dzieło wysłać na adres redakcji. Pokazali też przez chwilę astronautów na orbicie i Pana Czumę, znawcę wolności słowa w internecie, w starciu z Panem Giżyńskim, znawcą prawa.

Jedyną w miarę atrakcyjną pozycją porannego programu, było pokazanie Pani Małgorzaty Tusk, czytającej dzieciom bajki. To chwalebne, ponieważ bajek nigdy dość, co od lat udowadnia jej zacny mąż. Poza tym nuda. Na razie, oczywiście, ponieważ za chwilę ruszy fabryczka politycznej adrenaliny, a ścislej „andrononaliny” Już tam malują Pana Kalisza i jego kolegów przed występem.

Ale teraz nuda. Zaglądam na portal Wyborczej, aby zaczerpnąć z tego zawsze pełnego fochów wiadrka i od razu trafiam na felieton Pani Moniki Olejnik pod znaczacym tytułem „Brak rozumu” Przez chwilę pomyślałem, że ta miła dziennikarka skarży się publicznie na swoją, nagle zauważoną niedolę. Gdzież tam!

Oczywiście, jest to wezwanie do karania ananasów w rodzaju Grzegorza Brauna poprzez otoczenie ich palisadami ostracyzmu. Do tego dzieła, Pani Monika wzywa Jarosława Kaczyńskiego, który jej zdaniem słabo broni pamięci Lecha Kaczyńskiego w obawie przed reakcją Radia Maryja.

Przykładem, jak być powinno w cywilizowanym świecie, jest dla guru ( gurki? ) polskiego dziennikarska, paranoiczna rakcja jakichś durniów w Cannes na ględzenie swojego własnego pupilka. Oto recepta ludzi, którzy dawno zgubili własne rozumy. Żal, że w swoje wywody, Pani Monika nie wplątała najnowszego wroga i „antysemity” Piotra Zaremby. Może byłoby mniej nudno, a tak niestety nadal trwa iście letnia nuda. Pomimo zapowiedzi burz a nawet erupcji wulkanu.

Aby powyższy tekst, który też jest nudny, nieco ubarwić, napiszę o dwóch sprawkach, związanych z piłką nożną. Oglądałem wczoraj w C+ mecz Legii z Wisłą. Współkomentujący spotkanie Tomasz Wieszczycki wygłosił krytyczną opinie o defensorze Legii, Komorowskim, na co redaktor Laskowski:

- Ja tam bym tego gracza nie krytykował, bo jeszcze nas ABW o szóstej rano odwiedzi!

Druga sprawa jest taka, że będą prawie same kropki, a do tego, nie te znad "i". Oto, gracz Wisły, Pan Małecki, pdczas ubiegłotygodniowego derbowego meczu z Cracovią obraził czarnoskórego rywala, Pana Nibazonkizę, za co został słusznie ukarany finansowo przez klub i „Extraklasę SA”

Najpierw było z nim naprawdę marnie, ponieważ był oskarżony, że zwrócił się do swojego rywala słowami „ty czarnuchu j….y” ale po krótkim śledztwie, na skutek zeznań swiadków i odczytu z ruchu warg, okazało się, że tak naprawdę Pan Małecki użył obojętnego poprawnościowo zwrotu „ty,s……..u j….y” umykając cięzkiemu zarzutowi o stosowaniu „mowy nienawiści”

Poza tym, nuda.

1 komentarz:

 1. Z Programu Wyborczego Wspólnoty Mieszkańców Wszechświata (WMW).

  Wspólnota Mieszkańców Wszechświata wprowadzi w czasie jednej kadencji w kraju, w którym będzie posiadała dostateczną władzę:

  1.- Bezwarunkową Amnestię dla wszystkich osób przebywających w miejscach pozbawienia ich wolności z wyłączeniem osób, które naruszyły prawa uznane za zbrodnie opisane w Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej.
  2.- Bezwarunkową Amnestię dla wszystkich osób posiadających długi wobec Skarbu Państwa.
  3.- Dodatni budżet państwa czyli przynoszący zysk w postaci dywidend obywatelom tego kraju.
  4.- Prawa zapisane w Konstytucji Mieszkańców Planety Ziemia.

  OdpowiedzUsuń