piątek, 13 maja 2011

Kary za "transparenty nie związane z meczem"

Właśnie przeczytałem w Przeglądzie Sportowym, że ukarano klub karą w wysokości 3000 złotych, za wywieszenie “transparentów nie związanych z meczem” To żadna nowość. Już karano za oprawy patriotyczne, za flagi z przekreślonym sierpem i młotem itp…

Z dużym prawdopodobieństwem obecna akcja karania, związana jest z antyrządową i antytuskową akcją kibiców, czyli akcją lżejszego, w sumie kalibru, boć przeciwnik też nie wagi ciężkiej, a raczej wypłosz.

Dam Wam, drodzy kibice und kibole radę, posługując się szmoncesem pamiętającym czasy przedwojenne. Kto kumaty, niech czyta i wyciąga wnioski.

W 1928 włoski podróżnik i “przygodowiec” Umberto Nobile podczas kolejnej arktycznej wyprawy rozbił na białej lodówce samolot, wygubił połowę załogi, a w akcji ratowniczej zginął też Amundsen. Tyle wprowadzenia historycznego.

Akcja ratownicza “wzmogła moralnie” ówczesny świat. Także nasz minister od łączności ogłosił ( ach ten PR!) że telegramy dotyczące akcji ratującej ekspedycję Umberto Mobile, zostają zwolnione z opłat.

Rozenkrantz pisze telegram do Goldberga:

- Panie Goldberg, pan jedź natychmiast na pomoc generałowi Mobile, a jak pan nie możesz, potwierdź mnie transakcję na 800 bal bawełny, wedle ustalonej taryfy. Loko Łódź. Z poważaniem: M.Rozenkrantz

1 komentarz: