niedziela, 2 września 2012

Władza jest krzepka i sympatyczna

Wyszumieliście się szanowni pisarczykowie und komentatorzy? Amber Gold, układ gdański – Było, minęło i baj baj. Ciągnęli samolocik na sznurku? Znaczy władza jest krzepka i ma dystans do siebie, znaczy jest wesoła i miła. Co prawda w USA czy w innych Chinach jakiś gość pociągnął samolot solo przy pomocy zębów, ale ponoć pas startowy był nawoskowany. U nas było uczciwie.

Inni by nie ciągnęli, ponieważ to ponuracy, ludzie zawzięci i źli.

To jest właśnie demokracja. Gdyby dzisiaj, a jest akurat niedziela, odbywały się wybory samorządowe, w Gdańsku zwyciężyłaby PO. Pan Adamowicz zostałby prezydentem miasta, Karnowski Sopotu. I wszystkim byłoby dobrze!

I po co było szumieć? W sejmie argumentować, dopytywać, drzeć japy, pokazywać fotki? Denerwować pana premiera? Przyszła demokracja pod postacią karnych czworoboków poselskich i jednym głosowaniem zmiotła wszelkie wątpliwości. Większość się cieszy a większość ma zawsze skuteczniejszą rację.

I zaraz na podniosło, bo rocznica Solidarności, ale przecież nie obecnej, tylko tamtej, wielkiej Solidarności, która dziwnie mało wielkich ludzi zrodziła. Wytarli się w praniu. I znowu Gdańsk na czele. Nazajutrz wojna! I znowu Gdańsk – Premier, muzeum, Adamowicz – Korepetycje z historii.

Że też nie przyszło nikomu do głowy upamiętnić rozpoczęcia II światowej przez przyciągnięcie do nabrzeża okrętu o popularnej nazwie „Schleswig – Holstein? Ekipa wytrenowana w ciągnięciu jest? Jest i dobrze się miewa, po wodzie też się nieźle ciągnie. Wiem, oryginalny pancernik został zatopiony, ale w 1995 roku Niemcy zwodowali fregatę rakietową o tej samej nazwie. Zawsze to coś i jaki fajny event by z tego był. Poza tym fregata jest łatwiejsza do ciągnięcia niż pancernik. Może za rok? Ręczę, że taki wyczyn spodoba się szerokiej publiczności.

Przedwczoraj na przykład przeczytałem, że ponad siedemdziesiąt procent obywateli ufa Prezydentowi Komorowskiemu.

Uprasza się o nieszumienie, niewierzganie przeciwko ościeniowi albowiem panuje na terenie Polski demokracja, a w żadnym z dostępnych na rynku katalogów nie widzę skutecznej szczepionki przeciwko tej chorobie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz