środa, 6 kwietnia 2011

Zaniechanie, Rekolekcje i pyski elitPosłuchaj! W zgiełku targowiska,
gdzie wsiąkła w ziemię święta czerwień,
tłum źre i ślinę leje z pyska,
tańcuje, parzy się na ścierwie

i rzyga…

W. Broniewski


Dlaczego takie motto?

Właściwie mogłabym po nim już nic więcej nie pisać, bo akurat poeta wyraził dokładnie moje myśli i odczucia. Od roku obserwuje ten taniec chocholi, którym mnie częstuje obecna elita władzy uśmiechając się do mnie głupawo i wytrzeszczając przekrwione oczy. O co w tym wszystkim chodzi?

O zaniechanie.

Ale tego można było się spodziewać. Ja wiem, jestem świadoma jak szybko obsychają nieszczere łzy i gaśnie fałszywy smutek.

Świętoszkowie o duszy grzesznika?

Tu nawet nie można takiego porównania, bo żeby grzeszyć, trzeba mieć sumienie, a pewne elity ich już nie posiadają. To jak z pokutnikiem, który klęka przy konfesjonale tylko dlatego, że tak wypada raz do roku (przed Wielką Nocą). Potem wychodzi za drzwi kościoła i od razu bluźni przeciw Bogu i bliźnim.

A swoją drogą od kilku lat obserwuje coraz większe pustki w Kościele, tym moim parafialnym. Co roku mniej ludzi uczestniczy w rekolekcjach. W tym roku, można ich było policzyć na palcach! A nie mieszkam w tzw. wielkim mieście.

To jest przerażające.

Pan Bóg, był zbyt łaskawy dając nam wolną wolę, bo zamiast z niej korzystać, dajemy się zamykać w klatce „sekunda rozkoszy” podpisując Cyrograf, Volkslistę?

1 komentarz:

  1. Fajnie, że ten blog promowany jest rasistowskimi wypowiedziami pana Jarka Jareckiego zamieszkalego w Golinie, woj wielkopolskie. Używanie wyrażenia "czarnuch" to wspaniała wizytówka. panu Jackowi gratuluje dobrego samopoczucia, głupoty i prostactwa wielkiego jak niegdysiejszy smród z golinskiego 'bakutilu'. Pani Iwonie gratuluje męża. a dzieciom ojca, który z pewnością takimi wypowiedziami poszerzy ich światopogląd.

    OdpowiedzUsuń