piątek, 16 września 2011

Jajco frajer - czyli wybory Polaków

Byłam dziś w Koninie, aż dwa razy. Dwa, no niestety, tak mi się zdarzyło. Choć nie posiadam własnego środka lokomocji, musiałam przemieścić się do miasta powiatowego dwa razy komunikacją publiczną.

Pewnie, każdego nurtuje ten „Jajco”. Jest to i dla mnie zagadką Zagadka polega na tym, że od dwóch lat, kiedy to przemierzam autobusem drogę z Goliny do Konina, zawsze mi ten Jajco towarzyszy. Towarzyszy w dość specyficzny sposób, są to napisy sprayem na murach bloków nowego osiedla, które powstało około 93 – 94 roku. Napisy pojawiały się cyklicznie. Na początku był to po prostu „Jajco”, potem „Jajco –Frajer”, by na końcu zostać ”Jajco frajerem z powołaniem”

Kim może być ten „Jajco”?

Może wyborcą PO, SLD, albo PSL, czy Palikota. Może jest też wyborcą PiSu, albo ma w dużym poważaniu politykę Polską. Nie ważne. Ważne jest to, że Jajco zdobył pewną lokalną popularność!

Jajco odzwierciedla wybory Polaków!

Jajco jest frajerem.

Jajco ma powołanie?

Jak może frajer mieć powołanie?

Do frajerstwa?

Jak facet z powołaniem może być frajerem?

A ilu z nas poczuje się frajerami po tych wyborach?

Na przystanku autobusowym, w czasie gdy przyjechał już mój autobus, zasłabła pewna pani…nikt nie zareagował. Mną aż wstrząsnęło, było dużo ludzi czekających na swoje połączenia. Była w rozdarciu, czy zrezygnować z autobusu i pomóc tamtej pani? Wreszcie krzyknęła i zasugerowała, że trzeba wezwać karetkę…ale…no tak ,nie poczekałam, cała godzina na przystanku mi się nie uśmiechała. Bo następny autobus miałabym za godzinę.

Zwłaszcza, że musiałam odebrać Krzysia ze szkoły i zobaczyć, czy z moją własną mamą, która jest bardzo chora i którą zostawiłam samą w dom ..., że tu wszystko jest w porządku.

Czuję wstyd, że nie poczekałam na pogotowie. Głupio mi. Ale jestem frajerem. Kimś, kto chce zbawiać wciąż świat i może nawet budzi sympatię, ale raczej jest zabawny.

Mam nadzieję, że tamta Pani ma się już dobrze, że… O Boże! Ta utrata przytomności , była tylko chwilową niedyspozycją spowodowaną niskim ciśnieniem atmosferycznym.A może w każdym z nas drzemie ten „JAJCO FRAJER Z POWOŁANIEM"?Serdeczności.

9 komentarzy:

 1. JAJCO FRAJER Z POWOŁANIEM"?....może frajerami jesteśmy my wyborcy, liczymy się tylko przed wyborami, a właściwie w dniu wyborów, potem liczy się kasa i nic więcej.Obiecanki cacanki, a nam głupim nic.

  OdpowiedzUsuń
 2. .Wole być Moherem niż Tuska F R A J E R E M
  Jest już gotowa ustawa przez PO.... Wzrost podatku VAT na 25% na wszystkie produkty i
  dopiero będzie bieda... Ceny jak na zachodzie a płaca jak w Rosji.....ten to komentarz skopiowałam odnośnie tuskobusu

  OdpowiedzUsuń
 3. Witaj!
  Na s24 ten felietonik nie znalazł żadnej popularności. No cóż! A Tuskobus dziś przejeżdża przez Wielkopolskę, więc zapewne i przez Golinę. Gdybym wiedziała o której, już nie po frajersku obrzuciłam bym ten bus czymś nadgniłym... tyle, że tu to pewnie przemkną, by nie być zauważeni.

  OdpowiedzUsuń
 4. http://fakty.interia.pl/raport/wybory-parlamentarne-2011/news/dolnoslaskie-schetyna-autobusem-podrozowal-po-regionie,1698115,7702,.....no i popatrz Iwonko co ci nieudolni po 4 latach lenistwa wsiedli do autobusów i ogłupiają naród.Wczoraj w nocy nie mogłam spać oglądałam tv Trwam, jak ściana wschodnia z Białą Podlaską została pozbawiona PKS, na ich miejsce wszedł inny przewoznik podniósł ceny o 300%, wypowiadający czekają na Tuska.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tusku rozmawia tylko z tymi, dla których powinien się po ojcowsku pochylić, pogłaskać po ramieniu...albo udawać, że nie ma problemu! Nawet mi się rymnęło.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jajco zajebał z dupy na komedzie

  OdpowiedzUsuń
 7. Jajco zajebał z dupy na komedzie

  OdpowiedzUsuń
 8. nie wiesz o kim te teksty jajco to elita gangu z konina co wydał innych dlatego pisza JAJCO FRAJER ITD

  OdpowiedzUsuń
 9. JAJCO FRAJER TO ROBERT ZIÓŁKOWSKI TĘPIĆ KAPCIARZA!!!!!!!!!! ULICA CIE ROZLICZY!!!!!!1

  OdpowiedzUsuń