piątek, 2 września 2011

Rozum wieszczy koniec PiS-u
Najwyraźniej ktoś pochopny wykorzystuje Rozum, którego cudowne odnalezienie opisywał w znakomitym skeczu Jan Kobuszewski, w zgodzie z tekstem Andrzeja Rumiana, w ramach programu kabaretu "Dudek".

Zgubiony i odnaleziony Rozum charakteryzował się małym stopniem zużycia.

To, że z braku prawdziwego rozumu, ktoś użyje do akcji zaczepnej wobec nielubianych konkurentów do władzy, tamtego, zakurzonego Rozumu, specjalnie nie dziwi.

Z innej strony patrząc, taki Rozum musiał już się trochę zepsuć, nawet gdy 40 lat spędził w słoiku systemu Wecka z uszatą gumką.

Nic to, umieszczono Rozum w blogosferze, ponieważ akurat tam, nie ma kasy na doświadczalne sprawdzanie zawartości rozumu w Rozumie. Słoik uchylono. Rozum rozejrzał się, obejrzał wiadomości w telewizjach rozmaitych i wziął się do roboty.

Poczuł się dobrze, oczywiście jak na Rozum w słoiku i za pomocą niewidzialnych drucików roztacza swe wizję wprost ze szkła, lekko zzieleniałego. Dzisiaj wieszczy koniec Prawa i Sprawiedliwości - Ten Rozum.

Popierają go inne, bardzo żwawe, maluteńkie rozumki. Ot, kwicząca ikra.

Czy Rozum ma rację w kwestii zaniknięcia Prawa i Sprawiedliwości na terenie naszej Ojczyzny?

W sensie popularnym, oczywiście. W Polsce trudno zauważyć zarówno prawo jak i sprawiedliwość. Może gdzieś są, ale chyba głęboko ukryte.

Jeśli zaś chodzi o partię polityczną, noszącą taką nazwę, niech się Rozum i Rozumki wspierające Rozum modlą się unisono, na swój pokraczny, ateistyczno - nowomodny sposób o 100 lat politycznego życia produktu braci Kaczyńskich, ponieważ po "kaczkach" mogą nadejść wesołe tygryski.

Przewrócą słoik jak nic!

http://rozum.salon24.pl/338780,nadchodzi-koniec-pis-u

1 komentarz:

  1. Właśnie - z uszatą gumką! Całe życie bym się starał, a tak celnie i pięknie bym tego nie potrafił wyrazić.

    I fakt - wesołe tygryski!

    (Swoją drogą mam doła i mierzi mnie ten cały syf. Chyba jeszcze bardziej niż dotąd.)

    Pzdrwm

    OdpowiedzUsuń