poniedziałek, 8 czerwca 2009

Golina. Wyniki prowincjonalne


W związku z tym, że każdy głos się liczy chcę zwrócić uwagę PT partyjniakom, że w każdych kolejnych wyborach coraz mniej przykładają się do pozyskiwania głosów na prowincji. Wszyscy spuszczają się na telewizję, co specjalnie nie dziwi, jeśli chodzi o Platformę Obywatelską, ale już takie Prawo i Sprawiedliwość żeby do tego stopnia olewało zdobywanie głosów w uroczych miasteczkach takich jak Golina?
Żeby za całą kampanię robiło kilka plakatów rozlepionych niejako po drodze przez przejezdnych ancymonów?
Dlatego, że zarówno w 2005 jak i w 2007 w Golinie wygrywało PiS, to już się taką gminę odhacza? No, ale skoro nie są potrzebne głosy?
Ale co tam PiS?

PSL które zarówno w Golinie jak i szczególnie w okolicznych wsiach zawsze miało bardzo dobre wyniki teraz zdołało zgromadzić tylko 171 głosujących ludowców 11, 54% ?
a całkowicie leżące i kwiczące Samki od Leppera 46 chętnych i 3,10?

PPP poparło 13 ludzi ( mniemam, że nie znam żadnego z nich )

Libertas 32 ( choć nakleiło 3 plakaty z facetem w mundurze strażackim )

UPR 24 ( już się nie ma kto krzątać przy ich wyniku )

Prawica RP 51

Centrolewica 53

SLD z UP – 263 ( 17, 75% ) Dużo. Bardzo dużo, ale tu nasi czerwoni bracia zwykle mieli wysokie wyniki. Dopiero powstanie PO trochę im przytarło różki, ale teraz odzyskują powoli, gdyż nawet małomiasteczkowe lemingi zdolne są do zauważenia rozdźwięku między zadowoleniem partyjnych celebrytów a realnym stanem spraw, a że zawsze mogą wrócić do swych starych idoli to wracają.

PiS – 378 ( 25,5% ) Porażka, ale tu wychodzi całkowita olewka takich małych ośrodków. PiS biorąc się za rywalizacje z PO w telewizji na spoty - śmoty, zupełnie zaniedbał tzw. pracę u podstaw, a kto tu ogląda jakieś spoty w ogóle?

PO – 451 ( 30,43% ) Niby też niezbyt pięknie i podobnie jak PiS. Tylko Telewizja! Obejrzyj sobie wyborco nasze wygłupy, potem paciorek i nyny. Tak się nie da.

Spójrzcie, jakie liczby. Na ponad 9000 uprawnionych do głosowania. Frekwencja 16%
Kogoś to dziwi? Jeszcze dwa wyborcze obroty i taka będzie w trakcie parlamentarnych.
Aż się ktoś zorientuje i zacznie budować struktury w terenie.

Byłem. Głosowałem. Oglądałem nawet wieczór wyborczy z kuriozalnym występem Tuska I HGW po podaniu prognoz z Warszawy i Krakowa.

Aha, na drugi raz niech ktoś powie panu Bielanowi z PiS żeby tak nie wyglądał w telewizji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz